Zdrowie

Zabiegi medycyny estetycznej

Posted: 25 stycznia, 2020 o 8:00 pm   /   by   /   comments (0)

Medycyna estetyczna to coraz bardziej popularny temat dzięki, któremu możliwa jest poprawa wizerunku, jak również jakości skóry i ciała. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest wykonywanie zabiegów bez lub małoinwazyjnych, którymi są szybko widoczne i długotrwałe efekty. Jakie zabiegi estetyczne zdobywają coraz większą popularność? Czym charakteryzuje się zabieg mezoterapii? Jakie środki i narzędzi wykorzystywane są podczas działań upiększających?

 

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Do najbardziej powszechnych i najczęściej wykorzystywanych zabiegów są zabiegi na twarz, skórę, brzuch, pośladki, okolice ud, przedramiona, itp. Wśród polecanych i sprawdzonych zabiegów można wyróżnić m.in.:

 • mezoteriapę,
 • liposukcję,
 • zabiegi laserowe,
 • zabiegi z wykorzystanie kwasu hialuronowego,
 • nici liftingujące,
 • peeling,
 • mikrodermabrazja,
 • wiele innych.

Czym jest mezoterapia, na czym polega oraz jakie są jej efekty?

Mezoterapia to zabieg podczas, którego pod skórę pacjentki wprowadzane są substancje aktywne ujędrniające, wygładzające i odmładzające twarz. Obecne technologie umożliwiają wykonanie zabiegu za pomocą igieł, jak również bezinwazyjnego, bezbolesnego sposobu bezigłowego. Wskazaniem do zabiegu mezoterapii są m.in.: oznaki starzenia się, przebarwienia skórne, drobne, pojawiające się zmarszczki, widoczna bruzda nosowo – wargowa, plamy i zaczerwienienia na skórze, cellulit na innych partiach ciała, itp. Skutkiem wykonania serii zabiegów mezoterapii jest jędrna, czysta, świeża skóra. Efekty widoczne są zwykle po kilku zabiegach, a ich pojawienie się zależne jest od rodzaju korygowanego defektu.

 

Kwas hialuronowy i jego właściwości.

Kolejnym, często wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej jest

wszczepianie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy powszechnie nazywany “eliksirem młodości” to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody, a występuje najczęściej w postaci kolagenu, dzięki któremu skóra jest jędrna i jedwabna. Sam kwas jest również jedną z podstawowych substancji różnego rodzaju kosmetyków, jak również wykorzystywany w salonach i gabinetach medycyny estetycznej.

 

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zapewnia odmłodzenie skóry i całego wizerunku i wykorzystywany jest podczas:

 • usuwania i wypełniania zmarszczek,
 • nawilżania i regeneracji skóry,
 • poprawy wyglądu ciała i jędrności naskórka.

Zabiegi z kwasem hialuronowym to popularna alternatywa do standardowych operacji plastycznych, przynosząca zadawalające i skuteczne efekty.

 

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej dowiesz się na stronie: https://www.doktormonika.pl/

 

 

Zabiegi medycyny estetycznej
5 (100%) 1 vote