Ślub

Zabawne elementy weselne

naklejka na wódkę
Posted: 4 stycznia, 2020 o 11:23 am   /   by   /   comments (0)

Wesele to wesoła, huczna zabawa, która kojarzy nam się z radością oraz miłością. To coś fajnego, gdzie zdarzą się jak najbardziej wzruszające momenty, na pewno nie raz poleci nam łezka. Jednak z reguły będziemy się dużo śmiać i radować. Pomóc nam w tym mogą etykiety na wódkę weselną. Tak, przyjęte jest w towarzystwie, że podczas takiej zabawy wódki nie mają swoich prawdziwych etykiet, tylko są one zastępowane specjalnymi – weselnymi.

Przy czym takie etykiety można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to takie, które są zawieszane na butelkę. Można zostawić oryginalną etykietę, tylko na szyjkę butelki wiesza się etykietę z dowolną grafiką. Druga grupa to naklejka na wódkę, którą umieszcza się na samej butelce. Przy czym, żeby ją umieścić trzeba zerwać poprzednią etykietę (co nie należy do trudnych prac), oczyścić powierzchnię i nakleić nową etykietę. Jeżeli takich wódeczek na weselę trochę mamy, to jednak czeka nas malutka “zabawa” z tym.  Ale w końcu chodzi tutaj o swoje wesele, więc warto jednak poświęcić jedno popołudnie na dokonanie takiej zamiany.

Zobacz: Naklejka na wódkę – Dekorak

Dlaczego taki zwyczaj naklejek/etykiet/zawieszek na wódkę? Ponieważ w dawnych czasach wódka na wesele była produkowana prze samych rodziców państwa młodego. Nie mieli oni oryginalnych naklejek, to produkowali swoje i do dzisiaj ta tradycja została zachowana. Pomimo tego, że dostęp do wódki nie jest już taki trudny, jak w dawnych czasach, to jednak taki akcent nadal jest mile widziany. Nie wszystkie pary stosują się do tej tradycji. Rezygnują ze wszystkich ozdobników na butelkę i tak jak kupili, tak stawiają je na stole. Jednak naklejki na wódkę weselną według wielu specjalistów są idealnym uzupełnieniem całości.

W szczególności, że ich koszt nie jest taki duży. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to jak najbardziej może postarać się o taki akcent, który można zamówić w zwykłych drukarniach lub w specjalnych firmach zajmujących się produkowaniem gadżetów weselnych.

Zabawne elementy weselne
5 (100%) 1 vote