Dom

Zabawki dla szkolniaków

Posted: 7 sierpnia, 2021 o 6:10 am   /   by   /   comments (0)

Dziecko w wieku szkolnym już posiada bardziej rozbudowane umiejętności, które pozwalają mu na dojrzalszą zabawę. Każdy rodzic chce, aby dziecko nie tylko było szczęśliwe podczas zabawy, ale też wszechstronnie się rozwijając, aby było jak najbardziej mądre często wybijając się ponad rówieśników. Często nie wie się jakie zabawki wybrać dla takiego dziecka, aby było bardzo zadowolone.

 

 

Zabawki edukacyjne zawsze dobrym wyborem

Dziecko na etapie szkolnym potrafi już skupić większą uwagę na jednej rzeczy. Dlatego słuchanie opowieści i analizowanie historii przychodzi im z większą łatwością niż młodszym kolegom. Dlatego też książeczki edukacyjne mogą być strzałem w dziesiątkę. Będą one ponadto budować więzi rodzinne czy interpersonalne pomiędzy osobą czytającą, a słuchaczem. Ponadto obecnie książeczki są zaprojektowane tak, aby uczyły dobrych interakcji społecznych. Prezentują historie, które ukazują zespoły dobrego zachowania i wartości, jakimi powinien kierować się w życiu każdy prawy człowiek. Warto aby rodzic wybierał wersje z dobrymi morałami i ciekawymi zakończeniami, gdyż po takich historiach dziecko będzie bardzo zaciekawione i chciało usłyszeć więcej.

Innym ciekawym przykładem zabawek edukacyjnych dla dziecka w tym wieku są tablice magnetyczne bądź drewniane. Zapewniają one ogrom różnego rodzaju nieskończonych możliwości – dziecko może stworzyć na niej co tylko chce ciągle budując swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Bujna wyobraźnia jest bardzo dobrym atrybutem do szlifowania reszty swoich umiejętności.

Warto również zacząć przyswajać dziecko do zabawy klockami. Dzięki nim może budować najróżniejsze budowle i trenować sprawność, spryt i koordynację ręka – oko.

 

Różnorodność ponad wszystko

Bardzo ważne jest, aby dzieciom w tym wieku dostarczać różnorodnych zabawek aby zapewnić mu rozwój na różnych płaszczyznach. Dzięki temu będzie mogło lepiej odnaleźć się w grupie rówieśników i dopasować się do otoczenia jak najlepiej tylko się da.

Zabawki dla szkolniaków
Oceń ten post