Dom

Wyspa kuchenna- czy warto?

Wyspa kuchenna- czy warto
Posted: 22 września, 2018 o 9:18 am   /   by   /   comments (0)

Wyspa kuchenna to mebel, który jest bardzo różnorodny pod względem wyglądu, użytych do budowy surowców czy wielkości. Daje również wiele możliwości i może być uzupełniony o dodatkowe funkcjonalności. Wyspa może być traktowana jako sposób oddzielenia przestrzeni wypoczynkowej czy jadalnej od aneksu kuchennego, natomiast w dużej kuchni zapewnia dodatkową przestrzeń roboczą i ułatwia przygotowywanie dań. Jest to atrakcyjny dodatek do domu o pojemnym wnętrzu, dzięki czemu zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania przypraw, urządzeń czy suchych produktów spożywczych.

Zalety

W małych mieszkaniach całkowite wydzielenie niezależnej kuchni oraz salonu może sprawić, że zyskamy dwa niekoniecznie wygodne i przestronne pomieszczenia. Zastosowanie aneksu kuchennego z wyspą pozwoli na zachowanie dużej przestrzeni z wydzielonymi strefami, kuchenną, jadalną oraz wypoczynkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkanie nie wyda się małe, a co więcej unikniemy konieczności doświetlania pomieszczenia bez okna, sztucznym światłem. Wyspa kuchenna podzieli dużą przestrzeń, ale bez całkowitej jej separacji. Również spędzanie czasu z rodziną będzie znacznie wygodniejsze, ponieważ przygotowując posiłek można mieć łatwy kontakt z osobami siedzącymi na przykład na kanapie przed telewizorem czy przy stole w części jadalnej. Wyspa daje również możliwość gotowania w większym gronie. Łatwy dostęp z każdej strony do blatu roboczego umożliwia przygotowywanie posiłku przez wiele osób jednocześnie, co jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Niezaprzeczalną zaletą wyspy kuchennej jest również funkcja stołu w przypadku małych pomieszczeń, w której brak jest miejsca na normalnych rozmiarów stół. Wyspa uzupełniona o specjalne krzesła-hokery, będzie idealna do spożywania posiłku w wygodny i naturalny sposób.

Wady

W przypadku niezależnej kuchni o stosunkowo małej powierzchni, wyspa może nie być odpowiednim wyborem, ponieważ zajmie dużą przestrzeń i ograniczy komfort poruszania się i pracy w kuchni.  W przypadku aranżacji kuchni czy pomieszczenia z aneksem kuchennym, warto sugerować się własnym gustem i tym co będzie dla nas najlepsze w użytkowaniu.

Zobacz również aranżacje wnętrz – mkosiorowska.pl

Wyspa kuchenna- czy warto?
5 (100%) 1 vote