Hobby

Wyjątkowy prezent ślubny

Wyjątkowy prezent ślubny
Posted: 5 sierpnia, 2018 o 9:21 am   /   by   /   comments (0)

Jedną z rzeczy nierozerwalnie związanych ze ślubem, są prezenty. Obecnie jest wiele teorii na temat tego, jak powinien wyglądać wyjątkowy prezent ślubny. Jedno jest jednak pewne – kupienie go bez wcześniejszej konsultacji z narzeczonymi, może skutkować poważnym faux pas.

Dobry obyczaj – lista prezentów

Moda na tworzenie listy prezentów ślubnych, przywędrowała do nas z zachodu. Trzeba przyznać że to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na zakup prezentu, choć pozbawiony elementu zaskoczenia i spontaniczności. Przyszła młoda para tworzy listę rzeczy, które są im potrzebne na nowej drodze życia. Mogą to być sprzęty AGD, wyposażenie mieszkania, książki – cokolwiek, co chcieliby otrzymać. Gotowa lista jest wręczana zaproszonym gościom, którzy wspólnie zastanawiają się nad tym, do którego prezentu się dołączą lub czy kupią go samodzielnie, płacąc za całość. Do stosowania listy prezentów konieczna będzie osoba, która nad wszystkim zapanuje. Zwykle są do druhny lub świadek pana młodego.

Koperta

Chyba najbardziej uniwersalny pomysł prezentu ślubnego – koperta z pieniędzmi. Ucieszy każdego, bez względu na oczekiwania. Pieniądze wręczane na ślub być może mało mają wspólnego z romantyzmem, ale rzeczywiście pozwalają zrealizować większość oczekiwań i potrzeb młodej pary. To, jaka suma znajdzie się w kopercie, zależy już tylko od was i waszych możliwości finansowych. Niepisaną regułą, do której stosuje się zdecydowana większość gości, jest ofiarowanie takiej sumy, która w pełni pokryje koszta związane z gościem / gośćmi, a jednocześnie zapewni jeszcze coś ponadto dla młodej pary.

Bony zakupowe

Również pomysł, który cieszy się dużą popularnością. Jeśli wręczanie pieniędzy w kopercie uważasz za zły pomysł, możesz zakupić bony prezentowe, do zrealizowana w jednym z wielu sklepów. Mogą to być markety budowlane, sklepy odzieżowe, hipermarkety czy sklepy ze sprzętem AGD lub nawet księgarnie. Pamiętaj o tym, że zanim wybierzesz sklep, w którym zakupisz bon, aby dowiedzieć się jakie są upodobania młodej pary.

Karnet na siłownię lub basen

Jeśli wiesz, że narzeczeni uprawiają aktywny tryb życia, możesz im sprezentować roczny karnet do kluby sportowego. Wiąże się to jednak z dosyć dużymi wydatkami, a także dobrą znajomością potrzeb narzeczonych oraz szczegółowym określeniem terminu, od którego karnet będzie obowiązywać.

Jeśli nie wiesz co kupić

Żadna z powyższych propozycji do ciebie nie przemawia? Tak również może się zdarzyć. Co wówczas należy zrobić? Przede wszystkim otwarcie porozmawiaj z młodą parą o tym, co chcieliby otrzymać. Być może podsuną Ci jakiś pomysł, którego wcześniej nie brałeś pod uwagę. Taka szczera rozmowa z pewnością będzie bardzo dobrze postrzegana przez narzeczonych i dobrze będzie o tobie świadczyć. Jest dowodem na to, że szanujesz tych ludzi, jak również zarobione przez siebie pieniądze, które chcesz przeznaczyć na prezent. Niezbędnych informacji możesz również uzyskać od najbliższej rodziny młodej pary, pod warunkiem że wiesz, że żyją oni w dobrej komitywie i nie mają przed sobą tajemnic.

Wyjątkowy prezent ślubny
5 (100%) 1 vote