Dom

Uchwyty do szafki

Posted: 10 lutego, 2021 o 1:43 pm   /   by   /   comments (0)

Uchwyty do szafek to temat rzeka. Mogą mieć one najróżniejsze kształty, być mocowane do drzwiczek na różne sposoby, a także być wykonane z materiałów o różnych właściwościach. Warto zadbać o to, żeby w naszych meblach również znalazły się uchwyty odpowiedniej jakości.

 

Uchwyty do szafki – o czym warto pamiętać?

Uchwyty do szafek pełnią kilka zasadniczych funkcji. Pierwsza z nich jest praktyczna. Uchwyt pozwala na wygodne otwarcie drzwiczek, dzięki czemu mebel jest łatwiejszy w użytkowaniu. Wybierając uchwyty pod tym kątem warto więc zwrócić uwagę na to, czy łatwo jest je chwycić i czy wygodnie się przy ich pomocy otwiera szafkę. Konkretne modele szafek zazwyczaj nie dają dużej ilości możliwości w kwestii tego, jak uchwyt będzie mocowany. W praktyce najczęściej tylko szafki z uchwytami mocowanymi na jednej śrubie dają możliwość łatwej ich wymiany.

Ważny jest również wygląd. Są uchwyty o charakterze mocno dekoracyjnym, które wykonuje się z dość drogich materiałów, jak na przykład mosiądz. Bardzo estetyczne mogą być uchwyty drewniane, albo stalowe. W dzisiejszych czasach produkuje się również wysokiej jakości uchwyty wykonywane z materiałów syntetycznych. Warto jednak unikać najbardziej kiczowatych rozwiązań, jakie do tej pory stworzył przemysł meblarski, czyli na przykład plastikowych uchwytów imitujących chromowaną stal, albo udających klasyczne, mosiężne gałki.

https://furnica.eu/collections/uchwyty-meblowe – Furnica

 

Rodzaje uchwytów do szafek

Uchwyty mogą być mocowane na różne sposoby. Najczęściej są one przykręcone przy pomocy śrub, albo pojedynczej śruby, albo też klejone. Te ostatnie mocowane są na stałe i w przypadku zniszczenia uchwytu nie ma możliwości łatwej wymiany. Z kolej w przypadku klasycznych gałek, albo innych uchwytów mocowanych na jednej śrubie – możliwości są duże. Uchwyty takie można wymienić jeżeli po prostu nam się nie podobają, a w handlu jest bardzo duży ich wybór. Jeżeli uchwyty zużywają się, to bardzo łatwo można wymienić je na nowe. Nie zawsze znalezienie takiego samego jak oryginał będzie możliwe, więc może zaistnieć konieczność wymiany uchwytów w całym meblu.

Uchwyty do szafki
Oceń ten post