Nowe technologie

Toner zamienny Canon vs toner oryginalny

Posted: 5 lutego, 2022 o 12:11 pm   /   by   /   comments (0)

Toner zamienny Canon dostosowany jest do konkretnych modeli drukarek tej japońskiej firmy. Jest ona popularna na całym świecie i na każdym kroku można znaleźć drukarki tego słynnego producenta. W dzisiejszych czasach stanowią integralny element świata, bez którego wszystko byłoby utrudnione. To dzięki nim można w szybki sposób tworzyć umowy, spisywać faktury, drukować dokumenty do nauki czy też robić wypracowania na studia. Taka forma znacznie oszczędza czas – chyba nikt nie wyobraża sobie pisać ręcznie tych wszystkich powyższych rzeczy. Ale sama drukarka nie wystarczy – potrzebny jest jej jeszcze dobry toner.

 

Toner zamienny Canon vs toner oryginalny

W sieci internetowej wiele osób toczy zażarty bój o to, który toner będzie lepszy – oryginalny czy też zamienny. Każda ze stron ma swoje mocne argumenty, które ją przekonują. Za zakupem tonera oryginalnego przemawia:

-Jakość tuszu i wydruku, która jest bardzo dokładna i precyzyjna. Producent dobrał toner tak dobrze, aby wydrukowane dokumenty były jasne, przejrzyste i klarowne. To bardzo ważne przy spisywaniu profesjonalnych umów, w których liczy się dosłownie każdy detal. Nikt nie chciałby zrazić klienta swoim nie profesjonalizmem i wydrukiem bladych wyrazów. Dodatkowo kasetki są wykonane z najwyższej jakości materiałów chroniąc wnętrze tonera przed wylaniem i uszkodzeniem drukarki. Żywotność jest również na bardzo wysokim poziomie – oryginalne tonery wydrukują znacznie więcej tekstu niż te zamienne.

 

Czym charakteryzuje się toner zamienny Canon:

-Ceną. To podstawowy parametr, który niejako decyduje o wyborze tonera zamiennego. Różnice są naprawdę diametralne, co w perspektywie czasu potrafi zrobić pokaźną różnicę. Jednak za niższą ceną kroczy też niższa jakość. To dość naturalne – tonery zamienne posiadają niższą jakość wydruku co jest tak naprawdę widoczne na pierwszy rzut oka w wydrukowanym dokumencie. Dodatkowo używanie tonerów jest poniekąd ryzykowne dla drukarki. Jest to spowodowane budową całej kasetki – często wykonywana jest z słabej jakości materiałów. Dlatego podczas użytkowania obudowa może pęknąć, a wnętrze tonera wylać się do wnętrza drukarki permanentnie ją uszkadzając.

 

Podsumowanie

Wybór należy do każdej osoby. W momencie korzystania z starych drukarek i nie przywiązywania wagi do jakości wydruku faktycznie zakup tonerów zamiennych Canon może okazać się trafiony. Jednak jeśli używa się nowego sprzętu, a jakość wydruku odgrywa istotną rolę to poleca się sięgnąć po oryginalne tonery.

Toner zamienny Canon vs toner oryginalny
Oceń ten post