Budownictwo

Taśmy ostrzegawcze

Posted: 7 listopada, 2020 o 10:57 am   /   by   /   comments (0)

Dla bezpieczeństwa przechodniów i innych osób postronnych stosuje się różnego rodzaju taśmy ostrzegawcze. Przydatność tego rodzaju artykułu jest wysoce pozytywna. Oznacza  się w ten sposób teren, na którym są wykonywane różne prace, mogące zagrozić przechodzącym i utrudniać wykonywanie czynności robotnikom. Do oznaczania różnego rodzaju linii przesyłowych, znajdujących się pod ziemią – tę funkcję ostrzegawczą i informującą pełni taśma ostrzegawcza z wkładką metalową. Taśmę tę umieszcza się pod ziemią w bezpiecznej odległości /wysokości/ od danej linii. Taśma jest wykonana z tworzywa sztucznego niezmiernie odpornego na czynniki zewnętrzne. Wtopiona w nią wkładka metalowa spełnia rolę nadajnika. Bowiem odpowiedni sprzęt lokalizujący metale, z łatwością ją wyszuka. Jest to niezmiernie pomocny produkt ! Zdarza się przecież nieraz, że na planie obiektu nie została naniesiona linia na przykład energetyczna, a chcemy przeprowadzić roboty koparką. Po zastosowaniu sprzętu lokalizującego, dowiemy się w stu procentach o interesującym nas stanie podłoża. Taśma ostrzegawcza z wkładką metalową opisana jest w wyraźny sposób, a ponadto posiada odpowiedni kolor przynależny danej linii. Ostrzega się w ten sposób linie wodociągowe, kanalizacyjne, gazociągowe i telekomunikacyjne. Tego typu zabezpieczenia w znaczny sposób zmniejszają ryzyko uszkodzenia rurociągów. Ceny taśm ostrzegawczych nie budzą zastrzeżeń i są ogólnie dostępne.

Sprawdź: Taśma ostrzegawcza z wkładką metalową – PTS Rabka

Dożyliśmy czasów, w których skok technologiczny obezwładnia stereotypowe myślenie i stawia znak zapytania przy naszej pamięci ! Technologia i ekologia na obecnym poziomie po prostu zwalają z nóg.

Im więcej zabezpieczeń i informacji ostrzegawczych, tym mniej uszkodzeń i wypadków. Należy życzyć sobie jeszcze tego, by i ludzie w równym tempie zmieniali swoją mentalność.

Taśmy ostrzegawcze
5 (100%) 1 vote