Budownictwo

Taśma ostrzegawcza z wkładką metalową

taśma ostrzegawcza z wkładką metalową
Posted: 12 sierpnia, 2019 o 9:37 am   /   by   /   comments (0)

Każdy obszar niedostępny dla osób postronnych, powinno się odgrodzić taśmą ostrzegawczą, najlepiej z metalową wkładką

Sprawdź: taśma ostrzegawcza z wkładką metalową – PTS Rabka

Wszędzie tam, gdzie ludzie postronni nie powinni mieć dostępu, powinno stosować się odpowiednie ostrzeżenia w postaci szeroko pojętych taśm ostrzegawczych. Dotyczy to zarówno taśm ogradzających teren jakiejś naprawy lub modernizacji (wodociągi, instalacja gazowa), robót drogowych (kładzenie asfaltu, głębokie wykopy), jak i na przykład różnego typu imprez sportowo-plenerowych, gdzie dane obszary powinny być wyłączone dla widzów i dostępne tylko dla organizatorów. Przykładowo, taśma gazowa najczęściej jest koloru żółtego, wodociągowa – niebieskiego, a oznaczająca wykopy – w biało-czerwone pasy. Taśmy występują w różnych szerokościach, od kilku centymetrów, aż po nawet dwadzieścia.

Najpopularniejszym typem taśmy ostrzegawczej jest taśma ostrzegawcza z wkładką metalową. W przeciwieństwie do taśmy zwykłej, która jest wykonana w stu procentach z tworzywa sztucznego, ta druga posiada pociągnięty przez całą długość taśmy element metalowy. Jest on stosunkowo cienki (co jest konieczne, by taśma była elastyczna), ale jednocześnie sprawia, że taka taśma jest bardzo wytrzymała. Nie da się jej tak po prostu zerwać (a nie brakuje przecież “żartownisiów”, którzy chcą coś zniszczyć ot tak, z nudów), ani też niestraszne jej solidne wietrzyska, nawet wichury.

Oczywiście, jeżeli chodzi o koszt, taśma ostrzegawcza z wkładką metalową cena jest nieco wyższa, niż taśmy w całości sztucznej. Cena jednak zależy od wielu czynników, wspomnianej już szerokości oraz kolorystyki nadruku. Zazwyczaj taśmy ostrzegawcze różnych typów są sprzedawane w rolkach o długości 100 metrów. Koszta takiej rolki to w zależności od sklepu, zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Wiadomo, że przy zakupach hurtowych (większa ilość rolek), ten koszt będzie dużo niższy.

Taśma ostrzegawcza z wkładką metalową
5 (100%) 1 vote