Budownictwo

Taśma ostrzegawcza do gazu

taśma ostrzegawcza gaz
Posted: 29 września, 2019 o 9:37 am   /   by   /   comments (0)

Każde miejsce robót gazowych musi być widocznie oznaczone odpowiednią, żółtą i grubą taśmą ostrzegawczą

Wszędzie tam, gdzie prowadzone są jakieś prace odnośnie szeroko pojętych instalacji, miejsce pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone i oznaczone, głównie po to, by nie przyciągało ciekawskich, postronnych osób. Przykładowo, gdy wykonywane są jakieś roboty gazownicze, na przykład wymiana rur z gazem czy coś podobnego, ludzie muszą wiedzieć, by do tego miejsca się nie zbliżać i absolutnie nie palić w tym miejscu papierosów. Nie jest żadną nowością, że gaz to coś bardzo poważnego i z gazem nie ma żartów. Dlatego też zazwyczaj takie miejsca są odgrodzone taśmą ostrzegawczą.

Sprawdź również: taśma ostrzegawcza gaz – PTS Rabka

Przyjęło się, że taśma ostrzegawcza gaz jest koloru żółtego. Umożliwia to łatwą identyfikację nawet z dalszej odległości bez czytania napisów, bo przykładowo taśmy ostrzegawcze dla wodociągów są niebieskie. Nie zmienia to faktu, że na takiej taśmie gazowej i tak najczęściej jest napisane dużymi, grubymi i czarnymi literami coś w stylu – uwaga gaz!

Choć standardowa taśma ostrzegawcza wykonana jest z materiałów sztucznych, to jednak zazwyczaj posiada ona zatopioną na całej swojej długości wkładkę metalową. Dlaczego? Dla większej wytrzymałości, by taśmy tego typu nie dało się łatwo przeciąć, ani przerwać. W końcu ma pełnić ona przede wszystkim funkcję ostrzegawczą i informacyjną.

Zazwyczaj tego typu taśmy mają dość dużą szerokość, by były już widoczne z oddali i jest to przeważnie standardowe dwadzieścia centymetrów. Sprzedaje się je z kolei nie ma metry, a raczej na całe rolki. Popularną długością takiej rolki jest zazwyczaj 100 metrów i rolka taka kosztuje około 60 zł. Wychodzi więc na to, że metr taśmy to koszt około 60 groszy.

Taśma ostrzegawcza do gazu
Oceń ten post