Hobby

Szpilki- czy z platformą czy bez

Szpilki- czy z platformą czy bez
Posted: 13 października, 2018 o 10:30 pm   /   by   /   comments (0)

Buty na szpilce to obuwie bardzo popularne wśród kobiet. Oczywiście ten rodzaj obuwia nie należy do najwygodniejszych, ale w przypadku ważnych okazji czy wielkich wyjść, jest to podstawowy element stroju. Buty na wysokim obcasie wydłużają i wysmuklają sylwetkę oraz sprawiają, że założony strój zyskuje na elegancji. Szpilki mogą występować w wielu różnych rodzajach, na przykład jako sandałki zapinane na klamerkę czy wiązane w kostce, jako czółenka z zabudowanymi palcami, bokami stopy i piętą, czółenka z odkrytymi palcami czy ze spiczasto zakończonym przodem. Niezwykle wartym uwagi elementem butów na obcasie jest platforma, bardzo często wykorzystywana w butach na koturnie. Taka platforma umieszczona pod przednią częścią buta lub zabudowana w jego wnętrzu, zapewni komfort chodzenia i znacznie zmniejszy odczuwalną wysokość buta. Czy warto wybierać szpilki z platformą czy też bez niej?

Wygoda przede wszystkim

Ogromną zaletą butów, które posiadają platformę, zarówno tych na koturnie, botek, szpilek, butów o niskim lub wysokim obcasie, jest wygoda. Bardzo często, szczególnie podczas noszenia długich do ziemi sukienek, wysokość obcasa ma znaczenie. Dlaczego? Otóż podczas chodzenia, gdy buty są za niskie, lub sukienka jest za długa, wtedy można z łatwością na nią nadepnąć, co może skutkować nie tylko jej zniszczeniem, ale również potknięciem się. Buty na platformie sprawią, że nawet wysoki but będzie wygodny, gdyż właściwa wysokość buta nie będzie odczuwalna.

Jakie są minusy obuwia na platformie?

Jeżeli chcemy aby stopa prezentowała się smukło i zgrabnie, wtedy warto wybrać taki model, który  ma niewysoką platformę. W przypadku platform o minimum 1 cm grubości, but może wyglądać bardzo masywnie, co może się negatywnie odbić na naszej stylizacji. Będzie to szczególnie widoczne w przypadku butów na cienkim obcasie. Platforma zdecydowanie najlepiej wygląda w zestawieniu z obcasem typu klocek lub w przypadku butów na koturnie, gdzie platforma jest częścią podwyższenia.

Szpilki- czy z platformą czy bez
5 (100%) 1 vote