Zdrowie
Suplementy diety dla sportowców z witaminą C

Witamina C jest jedną z najważniejszych i najbardziej podstawowych substancji odżywczych. Każdy o niej słyszał i każdy – nawet ten niezainteresowany branżą dietetyczną – raczej stara się ją przyjmować, zwłaszcza jesienią i zimą, czyli podczas typowego sezonu grypowego. W witaminę C wyposażane są także specjalne suplementy dla sportowców. A dlaczego poleca się ją w szczególności osobom trenującym, czyli tym bardzo aktywnym fizycznie? W czym taka witamina C jest w stanie im pomóc?
Zobacz: WXNLabs
Korzyści wynikające z suplementowania witaminy C są naprawdę olbrzymie, mimo iż sportowcy często nie traktują ich zbyt poważnie. A szkoda. Witamina C jest w stanie wspomóc ich regenerację, zapewnić wsparcie całemu organizmowi, a nawet zapobiec różnego rodzaju kontuzjom. To jeden z silniejszych i ważniejszych antyutleniaczy. Witamina C staje się taką ochroną dla mięśni, ponieważ zabezpiecza je przed negatywnym działaniem wolnych rodników, które mogłyby doprowadzić nawet do rozpadu włókien mięśniowych. A to oczywiście nie wszystko. Witaminę C w większych dawkach powinni przyjmować przede wszystkim ci sportowcy, którzy z uwagi na praktykowaną dyscyplinę są najbardziej narażeni na urazy i kontuzje, a będą to przede wszystkim biegacze, kolarze i kulturyści. Witamina C wspomaga bowiem produkcję kolagenu, który w naturalny sposób wzmacnia chrząstki i stawy. Suplementy dla sportowców z tym związkiem nie tylko zapobiegają kontuzjom, ale też przyspieszają i usprawniają procesy regeneracyjne zachodzące w ciele.
Ogólnie rzecz biorąc każdy człowiek powinien też przyjmować witaminę C po prostu w celu uzyskania lepszego zdrowia. Jest to akurat jedna z tych substancji, której organizm nie produkuje samodzielnie. Jedyny sposób na to, by się nią nasycić, to przyjmowanie jej pod postacią suplementów diety. Warto jednak tutaj postawić na preparaty pochodzące ze sprawdzonego źródła, które na ogół są nieco droższe, ale dzięki temu działają dużo lepiej. Witaminy C nie da się natomiast przedawkować. Jej nadmiar wydalany jest z moczem.