Dom

Prowadnice do szuflad H45

Posted: 3 stycznia, 2021 o 11:44 am   /   by   /   comments (0)

Prowadnice do szuflad H45 to nieco cięższe części, które przydadzą się do szuflad w średnim i nieco większym rozmiarze. Prowadnice takie mogą posłużyć zarówno do szuflady biurka, czy szafy, ale również jako element szuflad komody. Części tego rodzaju charakteryzują się dużą wytrzymałością tak więc mogą być montowane w meblach, w których obciążenie rzeczami jest dość duże.

Prowadnice do szuflad H45 – do czego się ich używa?

Prowadnic H45 używa się przede wszystkim do cięższych szuflad, albo do takich, które podlegać będą dużym obciążeniom. Świetnie nadają się na przykład jako element wyposażenia szuflad komody na ubrania, która wyposażone jest w duże, ciężkie i głębokie szuflady. Prowadnice takie mogą posłużyć również do wykonania wysuwanego blatu z ciężkiego materiału, jak na przykład lite drewno. Prowadnice takie występują w kilku możliwych wariantach, które różnią się zarówno materiałem, z którego je wykonano, jak i zasadą działania. Zdecydowanie najbardziej trwałe są prowadnice stalowe, w których ruchomy element porusza się dzięki metalowym kulkom łożyskowym. Prowadnice aluminiowe i modele, w których zamiast kulek znajdują się plastikowe rolki będą zdecydowanie mniej wytrzymałe i nie powinny być stosowane w cięższych szufladach.

O czym pamiętać, montując prowadnice?

O tym, czy szuflada będzie działać w pełni prawidłowo decyduje przede wszystkim właściwy montaż prowadnic. Po pierwsze muszą mieć one odpowiednią długość. Na pewno nie mogą być one za krótkie. Idealnie jest kiedy odpowiadają głębokości szuflady. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to możliwe, ale należy zwrócić uwagę, by były jak najlepiej dopasowane. Kolejną kwestią jest precyzja montażu. Prowadnice powinny być przykręcone prosto, a także z dwóch stron tak samo. W przeciwnym razie szuflada nie będzie działała prawidłowo. Może się też zacinać albo nie domykać. W przypadku konieczności wymiany zdecydowanie najlepiej jest wymienić od razu dwie prowadnice – będą na pewno dobrze współpracować.

Prowadnice do szuflad H45
Oceń ten post