Hobby

Piny obrazkowe – CraftPoint

Posted: 20 listopada, 2021 o 9:09 am   /   by   /   comments (0)

Oryginalność to główna zaleta kaletnictwa. Własnoręcznie tworzone dzieła jakie stają się przeistoczeniem projektu siedzącego w głowie kaletnika w rzeczywistość jest dla niego bardzo ekscytująca, ale i ważna. W asortymencie sklepu Craftpoint można znaleźć wiele akcesoriów, narzędzi czy też farb, którymi można upiększyć swoje dzieła. Jednak są też elementy dzięki, którym oryginalność produktu i praca w niego włożona może być jeszcze bardziej podkreślona – są nimi piny obrazkowe.

Są to niewielkie elementy, które obecne są na rękojeści noża. Dzięki nim zawsze będzie można oznaczyć swój nóż w danym miejscu co może być swego rodzaju wizytówką jego stworzyciela. W sklepie Craftpoint piny mają kształt walca i umieszczane są w otworze rękojeści. Piny mogą być personalizowane, bądź już gotowe – są to piny obrazkowe.

 

Sprawdź: piny obrazkowe – CraftPoint

Charakterystyka pinów obrazkowych

Na rynku można znaleźć różne rodzaje pinów. Różnią się one od siebie średnicą, materiałem wykonania bądź naniesionym obrazkiem.

Średnica pinów umożliwia dopasowanie go do wielkości wykonanego noża – logicznym jest fakt, że z reguły im większy wykonało się nóż, tym umieszcza się na jego powierzchni większy pin.

 

Jeśli chodzi o materiał z jakiego są wykonane to rozróżnia się przede wszystkim piny mosiężne, które kojarzą się wielu z serialami bądź filmami i dopasowaniem akcesoriów zbrojnych do danego rodu. Mają one złoty kolor i są bardzo wytrzymałe i dostojne. Ich tańszym zamiennikiem są piny miedziane i metalowe. Można również znaleźć ciemne piny węglowe, które dobrze synchronizują się z naturalnym drewnem.

 

Podsumowanie

Co prawda zastosowanie pinów do swojego noża nie wpływa na jego funkcjonalność ani wytrzymałość. Jest to jednak ciekawy dodatek, który może bardzo przykuć uwagę – a często właśnie przez takie drobiazgi pewne przedmioty stanowią ogromny sentyment dla wielu osób. Piny obrazkowe dostępne w sklepie Craftpoint mogą to uczynić.

Piny obrazkowe – CraftPoint
Oceń ten post