Hobby

Oliwa z oliwek i jej wpływ na człowieka

Oliwa z oliwek i jej wpływ na człowieka
Posted: 7 września, 2018 o 6:26 pm   /   by   /   comments (0)

Oliwa z oliwek ma przeróżny wpływ na ciało człowieka. Wiedziano już o tym od bardzo, bardzo dawna. Aktualnie jest ona polecana przez wszystkich dietetyków oraz lekarzy. Dzięki niej możemy zapobiec różnym chorobom, które mogą nas spotkać w życiu.

Jej wszystkie zalety zostały poparte masą badań oraz obserwacji. Przykładowo ryzyko zachorowania na raka nie zależy tylko od czynników genetycznych, ale także środowiskowych w których mieści się żywność. Aktualnie można powiedzieć, że 34% zachorowań na różnego rodzaju nowotwory spowodowane jest poprzez czynniki żywieniowe.

Spożywanie oliwy extra virgin, która jest najlepsza ponieważ w pełni naturalna zabezpiecza i ochrania organizm przed pojawieniem się właśnie takich chorób. Ponadto oliwa extra virgin może nas uchronić przed cukrzycą czy innymi chorobami sercowo-naczyniowymi. Głównymi składnikami oliwy extra virgin, które właśnie tak pozytywnie wpływają na organizm są polifenole czyli inaczej przeciwutleniacze. Oliwa z oliwek extra virgin posiada ich mnóstwo. Są to także substancje, które znacznie opóźniają proces starzenia się. W dłuższej perspektywie jesteśmy w stanie zapobiec miażdżycy oraz przeróżnych zmian w strukturze DNA komórki. Ostatnie badania wykazały również, że oliwa extra virgine ma także właściwości przeciwzapalne. Ponadto oliwa extra virgin nadaje człowiekowi dodatkowej witalności oraz sprawia, że człowiek posiada większe chęci do życia i uzyskuje dodatkowe siły, które są niezbędne do życia. Poprzez to będziemy żyli pełnią sił i będziemy uchronieni od różnego rodzaju groźnych chorób.

Oliwa z oliwek i jej wpływ na człowieka
Oceń ten post