Zdrowie

Ograniczenia w diecie Dukana

Ograniczenia w diecie Dukana
Posted: 3 kwietnia, 2018 o 9:50 am   /   by   /   comments (0)

Racjonalne odżywianie jest bardzo ważne, jednak nie zawsze przynosi pożądane efekty. Często zbilansowanie komponowanie posiłków pozwala utrzymać wagę, a nie ją utracić, dlatego trzeba stosować określone diety, które pomogą w pozbyciu się dodatkowego balastu. Jedną z bardziej popularnych, jest dieta białkowa, inaczej zwana dietą Dukana od nazwiska jej twórcy. Jest bardzo restrykcyjna, ale trzymanie się jej zasad może się odpłacić świetnymi efektami. Jakie są jej główne ograniczenia i czego absolutnie nie wolno jeść?

Cukier

To, co głównie należy wyeliminować to cukier. Nie wolno słodzić herbaty ani kawy, jeść owocowych jogurtów i ciast oraz przetworzonych potraw, które często w związku z konserwacją, są pełne tego bardzo kalorycznego składnika. Tym, co jest szczególnie bolesne w diecie Dukana, to zakaz jedzenia owoców, przynajmniej w pierwszej i drugiej fazie. Taka zasada sprawia, że dieta jest bardzo uboga i mało różnorodna, oraz jest bardzo ciężka dla osób, które nie mogą obyć się bez słodkiego smaku. Możliwością, po którą sięgają wyznawcy diety, jest używanie słodziku, zarówno do słodzenia napojów jak i przygotowywania prostych zamienników słodyczy. Ważne jednak, aby nie dodawać go zbyt wiele, ponieważ jest to chemiczna substancja, która może bardzo źle wpływać na organizm.

Węglowodany

Codzienne potrawy jak risotto, kasza z gulaszem czy makaron z pesto to dania, o których w diecie dukana trzeba po prostu zapomnieć. Węglowodany, które są w ryżu, kaszy, makaronach, mące, w zbożach czy w ziemniakach, są całkowicie zakazane, a ich spożywanie uniemożliwi utratę wagi. Warzywa to ważna część całej diety, szczególnie fazy drugiej-naprzemiennej, jednak mimo wszystko, są pewne rodzaje warzyw, których nie wolno jeść. Są to kukurydza, awokado,  soczewica czy fasola. Dlaczego? Właśnie poprzez zwiększoną zawartość nie tylko węglowodanów, ale też cukrów czy tłuszczy. Trzymanie się zasad, umiejętne komponowanie posiłków ze składników wskazanych oraz pozbycie się tych, które są zakazane, może przyczynić sie do szybkiego chudnięcia oraz zadowolenia z diety.

Ograniczenia w diecie Dukana
5 (100%) 1 vote