Dom

Ochrona rur centralnego ogrzewania zapewnia ciepło w mieszkaniach i lokalach użytkowych

Posted: 7 maja, 2021 o 7:32 am   /   by   /   comments (0)

Ochrona kabli polega na zapewnieniu im w trakcie ich produkcji odpowiednich zabezpieczeń. Zabezpieczenia te muszą chronić kable przed zanieczyszczeniami, wilgocią, wpływem czynników chemicznych, niską lub wysoką temperaturą. Te zabezpieczenia kabli to: węże osłonowe, zabezpieczenia termiczne, oploty spiralne, oploty osłonowe. Dzięki tym zabezpieczeniom maszyny, urządzenia, panele sterownicze mogą bezawaryjnie działać, bo nie grozi im kosztowna awaria z powodu uszkodzenia jakiegoś kabla.

Ochrona kabli przy pomocy płyt kablowych jest stosowana w przypadku podziemnych instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych (w tym także światłowodowych), aby je zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Sprawdź: Zasobniki kablowe – PTS Rabka

Ochrona rur polega na zabezpieczeniu ich przed zamarzaniem. Dotyczy ona rur wodociągowych dostarczających nam wodę użytkową do mieszkań i lokali użytkowych oraz rur centralnego ogrzewania dostarczających nam w zimie ciepłą wodę do mieszkań oraz lokali użytkowych. Nie ma już tak śnieżnych i mroźnych zim, jak bywały w przeszłości, ale spadki temperatury poniżej zera nadal się zdarzają. To oznacza właśnie zagrożenie dla rur wodociągowych.

Kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera może dojść do pęknięć na mufach i kolanach łączących poszczególne odcinki rur.

Te pęknięcia mogą przyczynić się do pozornie niewielkich wycieków wody, które nie od razu zostaną zauważone. Ochrona rur centralnego ogrzewania jest szczególnie ważna, aby gorąca woda ogrzewała mieszkania i lokale użytkowe. Chodzi oto, aby uniknąć sytuacji kiedy gorąca woda najpierw niepotrzebnie ogrzewa piwnice, ściany a dopiero później dociera do mieszkań i lokali użytkowych.

 

Zasobniki kablowe są sporządzone polietylenu i spełniają rolę zestawów naprawczych dla kabli światłowodowych w przypadku ich przecięcia lub awarii. Każdy z takich zasobników kablowych zbudowany jest z pokrywy i korpusu. Zasobnik kablowy przy  naprawie awarii umożliwia położenie określonego odcinka kabla światłowodowego i jednej lub lub dwóch muf. Zasobnik kablowy może być dwuzłączowy  lub jednozłączowy. Zasobnik kablowy jednozłączowy umożliwia ochronę jednej mufy i kabla światłowodowego, a zasobnik dwuzłączowy zapewnia ochronę dwóch muf i pewnej ilości kabla światlowodowego.

Ochrona rur centralnego ogrzewania zapewnia ciepło w mieszkaniach i lokalach użytkowych
Oceń ten post