Dom

Nóżki meblowe jako niezbędnik każdego pomieszczenia

Posted: 7 maja, 2021 o 11:11 am   /   by   /   comments (0)

Nie od dziś wiadomo, że w każdym pomieszczeniu znajduje się jakiś mebel. Może to być stół, krzesła, komoda czy pufa do siedzenia. Tak się składa, że w każdym z tych elementów znajduję się małe akcesorium o nazwie noga meblowa. Pozwala ona na utrzymanie bardzo ważnej stabilności, ale także bezpieczeństwa. Mimo niewielkich rozmiarów są one głównym elementem każdego mebla. Nie jest możliwe odpoczywanie na fotelu który się ciągle chwieje czy picie rozlewającej się kawy na niestabilnym stoliku.

Rodzaje nóżek meblowych

W ofercie sklepów meblarskich znajdują się setki różnych nóżek meblowych. Przeważają te klasyczne, aczkolwiek można znaleźć również rozwiązania dla bardziej wymagających jak nóżki ozdobne, różniące się od siebie kolorami, materiałami czy kształtem.

Najbardziej popularnymi są nóżki zbudowane z tworzywa sztucznego. Są lekkie i praktyczne i tanie, ale nie najbardziej wytrzymałe ze stawki. Ich pokrewnymi są nóżki zbudowane z stopów metali.

W sytuacji gdy kupującemu zależy głównie na mocy nośnej i solidności najczęściej wybiera on stalowe odpowiedniki cechujące się głównie wytrzymałością.

Sprawdź: Regulowane nóżki meblowe – Furnica

Kolor i wygląd

Bardzo często wybierane są klasyczne – czarne bądź srebrne nóżki meblowe. Bardzo łatwo jest je ukryć. Ale co w sytuacji gdy chce się podszlifować wygląd całego meblu, a może i pomieszczenia? Wtedy klienci często sięgają po odblaskowe, kolorowe nóżki. Wybór jest bardzo duży, każdy znajdzie coś dla siebie.

Funkcjonalność

Regulowana wysokość? Nie ma problemu – istnieją również specjalne nóżki pozwalające na taki zabieg. Najczęściej wybierane są one do szafek kuchennych. Można ich użyć po remoncie np. do innego ustawienia mebli.

Montaż

Nieodzowny punkt, do którego potrzebujemy takich części jak wkręty czy różnego rodzaje kleje. Dobry montaż z stabilnymi akcesoriami jest podstawą sukcesu dającego komfort użytkowania i stabilność. Warto również pomyśleć o dołączeniu odpowiednio dobranych do powierzchni podłogi podkładek meblowych. Zapewnią one ochronę przed ścieraniem i rysami. Do najpopularniejszych na rynku zalicza się samoprzylepne podkładki filcowe, choć nie należy również odbierać chwały klasycznym plastikowym bądź gumowym podkładkom.

Nóżki meblowe jako niezbędnik każdego pomieszczenia
Oceń ten post