Hobby

Naprawa galanterii wykonanej ze skóry

Posted: 1 stycznia, 2021 o 10:00 am   /   by   /   comments (0)

Rzeczy ze skóry są bardziej lub mniej trwałe. Jeśli jest to delikatna, cienka skóra, łatwo może zostać rozdarta lub ulec innemu uszkodzeniu. O przedmioty skórzane warto dbać w odpowiedni sposób, jeśli jednak ulegną uszkodzeniu, warto pomyśleć o ich naprawie.

 

Naprawa skórzanych przedmiotów

 

Przeważnie nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie z naprawą rzeczy ze skóry. Jeśli jest to naprawa polegająca na zeszyciu torebki ze skóry naturalnej czy zreperowaniu plecaka, wskazane będzie skorzystanie z usług kaletniczych.

Zobacz także: https://craft-point.com/

Kaletnicy zajmują się naprawą przedmiotów ze skóry i materiałów tekstylnych. W ofercie mają takie usługi, jak wszycie zamków, wymiana zapięć, wymiana podszewki w torebce czy plecaku, skracanie oraz wydłużanie pasków oraz dorabianie w nich dziurek.

 

Ponadto mogą wykonać na zamówienie całą gamę produktów ze skóry, spersonalizowanych pod kątem zamówienia konkretnego klienta.

 

Rozwój nauki i nowe technologie mogą być też wykorzystane w zawodzie kaletnika. Dodatkowo wieloletnie doświadczenie zawodowe sprawi, że jest to fachowiec bardzo poszukiwany.

 

Akcesoria kaletnicze

 

Sklep z artykułami kaletniczymi posiada szeroką ofertę przedmiotów, które są wykorzystywane do naprawy rzeczy ze skóry i niektórych materiałów tekstylnych. Są to specjalne nici, kleje, pianki do usztywnienia i nadania kształtu przedmiotom typu plecak czy torebka, podszewki, zapięcia do toreb i wiele innych.

 

W sklepie z akcesoriami kaletniczymi można uzyskać poradę, w jaki sposób dokonać samodzielnie niewielkiej naprawy. Jeżeli będzie to wymiana zepsutych karabińczyków, to można zaryzykować. Jednak wymiana zapięcia przy torebce to naprawa, która powinna być wykonana przez fachowca.

 

Galanteria skórzana

 

Skóra jest zawsze na czasie, warto więc trzymać mniej modne fasony galanterii skórzanej. Ponieważ moda powraca, warto o nie zadbać, naprawić i oddać do renowacji. Przy mniej lubianych modelach torebek, można zmienić zapięcie na bardziej ozdobne lub zmienić uchwyty czy dodać jakiś element.

 

Paski skórzane także można odświeżyć. Poza skróceniem, wydłużeniem i renowacją skóry, można zmienić klamrę na bardziej ozdobną, a także przyozdobić pasek nitami czy innymi ozdobami wykonanymi z metalu. Gdy chcemy mieć coś nowego, ciekawie wykonanego, warto poszukać w domu wśród starszych przedmiotów ze skóry i poprosić kaletnika o pomoc.

Naprawa galanterii wykonanej ze skóry
5 (100%) 1 vote