Zdrowie

Najważniejsze jest to co kryje się pod zbroją, czyli trochę o Under Armour

odzież męska under armour
Posted: 8 grudnia, 2019 o 10:00 am   /   by   /   comments (0)

Zapewne słyszeliście już nie raz o marce odzieżowej Under Armour, nawet jeśli nie jesteście w żaden sposób związani ze sportem. Nie jest to co prawda marka tak popularna jak nasza ulubiony Adidas, Nike, czy choćby Reebok, ale trzeba jej przyznać odzież sportowa damska i męska przez nią wytwarzana to prawdziwy majstersztyk.

Dalej nie kojarzycie nazwy? Być może widzieliście już bardzo charakterystyczny logotyp UA, który bardzo często przewija się w hollywoodzkich produkcjach traktujących o sporcie, zwłaszcza o futbolu amerykańskim (co specjalnie nie dziwi, bo założyciel marki był właśnie zawodowym futbolistą).

 

Kevin Planck, bo o nim mowa powyżej, zdołał również przekonać do współpracy wiele gwiazd sportu, między innymi pana Dwayne’a Johnsona, czyli znanego wrestlera, futbolistę i aktora bardziej rozpoznawalnego jako The Rock.

Być może nawet twórca UA nie musiał nikogo specjalnie przekonywać bo faktem jest, że odzież i obuwie under armour potrafią być naprawdę niesamowite. Stosowane w nich technologie nie tylko sprawiają, że są to ubrania bardzo wygodne, ale również, co chyba ważniejsze dla sportowców, potrafią znacznie poprawić jakość treningu. Owszem można się przyczepić, że rozwiązania technologiczne stosowane przez tą firmę znane są już w zawodowym sporcie od dawna i żadnej Ameryki się tu nie odkrywa, ale biorąc pod uwagę stosunek jakość / cena – marka nie ma sobie równych. Przynajmniej jeśli chodzi o typowo sportowe zastosowania.

 

Jednak po kolei. Marka Under Armour (pisownia armour jest celowa, nie ma tu żadnego błędu) powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych i została stworzona przez wspomnianego wyżej Kevina Plancka – wówczas młodego gracza futbolu amerykańskiego (był wtedy kapitanem uniwersyteckiej drużyny). Firma powstała w garażu i dość szybko przebiła się na same szczyty, przynajmniej za oceanem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem flagowy produkt marki – sportowy t-shirt, to produkt niemal idealny. Koszulka, która nawet po długotrwałym wysiłku pozostaje sucha, lekka i wygodna. Cały sekret tkwił w idealnym doborze składu materiałowego, który sprawiał, że pot ze skóry sportowca bardzo szybko wydostawał się na zewnątrz materiału, gdzie po prostu odparowywał. Czegoś takiego nie zapewniały tradycyjne, bawełniane t-shirty, które co prawda na początku treningu są bardzo wygodne, przewiewne i praktyczne, to jednak po krótkim czasie nasiąkają wilgocią i zmieniają się w przylepiającą się do ciała, ograniczającą swobodę ruchów, mokrą szmatę.

Odzież sportowa męska i damska od UA to zupełnie inna bajka. Dostępna w sklepie mmsport.pl

Odzież męska Under Armour – https://mmsport.pl/pol_m_Mezczyzni-394.html

 

Najważniejsze jest to co kryje się pod zbroją, czyli trochę o Under Armour
5 (100%) 1 vote