Ślub

Motywy roślinne w roli dekoracji ślubnych

Posted: 3 maja, 2021 o 7:36 am   /   by   /   comments (0)

Motywy roślinne to absolutny ślubny i weselny hit, który jeszcze przez wiele kolejnych lat na pewno nie wyjdzie z mody. No i dobrze! Kwiaty są przecież cudowną dekoracją naturalistyczną o nieocenionej i niepodważalnej wartości estetycznej. Dekoracje ślubne zdobione są motywami roślinnymi na wiele sposobów. Ten motyw wykorzystywany jest bowiem na szeroką skalę i przewija się już dosłownie wszędzie, nawet na tych elementach, które pierwotnie powinny być gładkie. Kwiaty mogą zresztą występować nie tylko jako obraz, ale też w swojej czystej postaci – czy to żywej, czy to swojej sztucznej imitacji. Przyczepiane do tortów weselnych i ciast pięknie ożywiają białe masy, a wpięte bezpośrednio w welon bądź fryzurę panny młodej nadają jej dodatkowego uroku i stają się absolutnie genialnym elementem całej stylizacji.

Sprawdź: Dekoracje na ślub – Dekorak

W tym sezonie, w roku 2021, motyw roślinny również ma górować nad innymi. Będzie pojawiać się dosłownie na wszystkich uroczystościach ślubnych i wszystkich imprezach weselnych. Na pewno każdy sklep ślubny już w najbliższym czasie wypełni się przeróżnymi akcesoriami, dekoracjami i dodatkami akcentowanymi drobnymi kwiatkami albo przynajmniej roślinnymi wzorami czy naturalistycznymi wzorami. Wprowadzenie takich detali zawsze pozwala na uzyskanie niesamowitego klimatu wesela. Za sprawą zwykłych z pozoru kwiatów cała uroczystość nabiera ciekawszego i bardziej uroczystego charakteru. Czerwone róże nadają jej nuty romantyzmu, a zielone kaskady dbają o to, by klimat imprezy był nieco bardziej tajemniczy. Naprawdę przy pomocy wyłącznie samych roślinnych dekoracji można stworzyć niesamowite miejsce, które oczaruje zarówno parę młodą, jak i jej rodzinę oraz pozostałych bliskich.

 

Ale oczywiście te dekoracje weselne i ślubne występujące pod postacią ozdób spowijanych motywami roślinnymi to tylko propozycja, którą nie trzeba się wcale kierować. Nie każdy musi przepadać za tym, co po prostu wygląda naturalnie. Zawsze warto więc popatrzeć także na inne ozdoby. A nóż widelec to one zainteresują parę młodą nieco bardziej.

 

Motywy roślinne w roli dekoracji ślubnych
Oceń ten post