Hobby

Maty samogojące – CraftPoint

Posted: 13 października, 2021 o 8:47 am   /   by   /   comments (0)

Ciężko jest znaleźć tak obszerny sklep internetowy dotyczący wyrobów kaletniczych jak Craftpoint. Asortyment jakim się on charakteryzuje z pewnością wystarczy każdemu kaletnikowi na wykonywanie wszystkich czynności związanymi z wyrobem ich autorskich projektów. Od najważniejszych, aż do najbardziej praktycznych przedmiotów – wszystko jest obecne!

 

Jednym z ciekawych dodatków, które nie są bardzo popularne, a niezwykle przydatne zaliczyć można maty samogojące. Służą one jako podkładka chroniąca powierzchnie stołu, na którym wykonuje się czynności kaletnicze jednocześnie ułatwiając bardzo ważny proces obróbki materiału jakim jest cięcie.

 

Zobacz: maty samogojące – CraftPoint

Cechy charakterystyczne maty samogojącej

Mata do cięcia niesie pomoc kaletnikom podczas wycinania takich materiałów jak skóry bydlęce. Z nią precyzyjne i dokładne wycinanie pożądanych kształtów może być o wiele łatwiejsze! Czasami potrzebne są ciężkie do precyzyjnego wycięcia łuki bądź proste linie – z matami kaletniczymi ich wycięcie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! Dodatkowo nóż sam w sobie powinien być niezwykle ostry – podczas krojenia skór na blatach stołów wręcz niemożliwe jest aby nie zarysować ich powierzchni. Z czasem na takich miejscach nie dałoby się pracować – mata ochroni je sprawiając, że długotrwała praca w jednej przestrzeni może być możliwa.

Mama ma możliwość do samoregeneracji – dzięki użyciu specjalnego rodzaju plastycznego tworzywa możliwy jest jej samoistny powrót do pierwotnego kształtu natychmiast po wyciągnięciu noża.

 

W sklepie Craftpoint dostępne są maty samogojące różnych rozmiarów dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować ich rozmiar do przestrzeni, w której pracuje. Maty są dostępne w formatach A2, A3, A4. Dodatkowo w zależności od preferencji można wybierać w kolorystykach – czarne lub niebieskie.

 

Podsumowanie

Samogojące maty to bardzo dobra inwestycja zapewniająca ochronę blatów na których wykonywane są procesy cięcia tkanin. Dzięki nim mogą pozostać w stanie nienaruszonym, natomiast praca kaletnika może być ułatwiona.

Maty samogojące – CraftPoint
Oceń ten post