Dom

Małe AGD do kuchni

Małe AGD do kuchni
Posted: 22 grudnia, 2017 o 10:15 pm   /   by   /   comments (0)

Gotowanie, pieczenie, smażenie i duszenie to sposoby przygotowywania potraw. Oczywiście w kuchni wykonuje się szereg innych zabiegów, które je uzupełniają. W tym celu bardzo ważne jest, aby mieć sprzęty kuchenne, tak zwane małe AGD, które ułatwi pracę i wyręczy z pewnych zabiegów niezbędnych do wykonania. Co ważne, aby uniknąć bałaganu w kuchni, należy przeznaczyć na nie odpowiednie miejsce, które uporządkuje przestrzeń oraz ułatwi korzystanie z nich wtedy, gdy będą potrzebne.  Jest szereg sprzętów kuchennych, które wykorzystywane są niemal każdego dnia, dlatego też często ich miejsce znajduje się po prostu na blacie kuchennym. Inne, bardziej zaawansowane urządzenia, wykorzystywane są znacznie rzadziej, dlatego warto przechowywać je w miejscu, w którym na co dzień nie będą wprowadzać chaosu do przestrzeni roboczej. O jakich urządzeniach mowa?

Blender, mikser, maszynka do mielenia kawy

Te niepozorne urządzenia, mają wiele funkcji i mogą bardzo ułatwić przygotowywanie posiłków. Zdrowe koktajle czy popularne smoothies to niemalże codzienne posiłki wielu osób. Ważne aby urządzenia niezbędne na co dzień, były pod ręką gotowe do użycia. Warto zamontować w ścianie specjalną półkę, która posłuży jako wieszak dla korpusu blendera, bądź też niezależną szafkę przeznaczoną na podręczne urządzenia. Wtedy ich przechowywanie oraz korzystanie z nich będzie łatwe i wygodne.

Pieczenie ciast jest często uzależnione od posiadania piekarnika, wiele jest jednak możliwości przygotowywania deserów bez pieczenia. Oczywiście w obu przypadkach aby dobrze rozetrzeć masło czy cukier oraz połączyć wszystkie składniki na krem, najbardziej użytecznym i niezbędnym urządzeniem będzie mikser czy robot kuchenny. Bez nich przygotowywanie słodkich wypieków było by nie tyle nie możliwe, co mocno utrudnione. Kolejnym urządzeniem jest maszynka do mielenia kawy. Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup ekspresu, jednakże przyrządzona kawa we włoskiej kawiarce, będzie znacznie smaczniejsza, gdy wykonamy ją ze świeżo mielonej kawy, a nie z gotowej kawy ze sklepu.

Ekspres do kawy

Oczywiście ekspres do kawy jest urządzeniem, na zakup którego decyduje się wiele osób. Jest to urządzenie, w którym można nie tylko zmielić ziarna kawy, ale również zaparzyć klasyczne americano, przyrządzić espresso czy latte. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest każdego dnia, niekiedy kilkukrotnie, dlatego ważne, aby znalazł swoje miejsce w kuchni w wygodnym do użytkowania miejscu.

Sprawdź także: PTS Rabka

Małe AGD do kuchni
5 (100%) 1 vote