Zdrowie

Kilka ciekawostek o kawie

Posted: 10 stycznia, 2020 o 8:00 am   /   by   /   comments (0)

Do jednych z najpopularniejszych napojów jakie współcześnie spożywamy zaliczyć można z pewnością nic innego jak tylko kawę. Wydaje się, że to własnie ona obok herbaty niepodzielnie już od wieków króluje nie tylko na stołach w Europie, lecz także w Azji, Australii czy też w obu Amerykach. Trudno jednoznacznie wskazać co wpływa na aż tak wielki jej fenomen, lecz z pewnością jednym z elementów są jej niesamowite właściwości. Są one doskonale znane przede wszystkim tym osobom, które nie wyobrażają sobie wręcz udanego poranka właśnie bez filiżanki tego przysmaku.

Pijąc jednak ją na co dzień, rzadko zapewne zastanawiamy się nad wieloma interesującymi kwestiami, które łączą się z tym ciemnym napojem. W tym artykule przedstawiamy Wam zatem wybrane przez nas ciekawostki o kawie. Miłej lektury! Zacznijmy najpierw może od nazwy. Czy wiecie skąd ona się wzięła? Otóż pochodzi ona od arabskiego słowa “gahwah” lub też tureckiego zwrotu “kahweh” (trudno tutaj niestety o jednoznaczne źródło). Oba te słowa w wolnym tłumaczeniu znaczą jednak to samo, czyli “usuwający zmęczenie”. Sami przyznacie, że trudno o lepsze scharakteryzowanie kawy w prostym zwrocie. Ciekawą kwestią jest także to, iż jak udowodnili naukowcy regularne picie kawy znacząco wydłuża nasze życie.

Przeprowadzone w przeszłości badania wskazały, że znacząco pomaga ono zminimalizować ryzyko wystąpienia takich chorób jak chociażby Parkinson czy też cukrzyca. Naszą uwagę powinna zwrócić zwłaszcza ta druga dolegliwość, gdyż jak wiadomo jest ona nazywana chorobą XXI wieku i niestety występuje dość powszechnie. Ostatnią z ciekawostek, którą chcemy Wam podać jest to, że w przeszłości młynki do kawy były produkowane przez słynną markę Peugeot, która dziś kojarzy się właściwie już tylko z motoryzacją. Jak więc widać ciekawostki o kawie potrafią na prawdę zaskoczyć. Raz na zawsze także należy rozwiać mit o tym, że jest ona niezdrowa. Spożywana bowiem w racjonalnych ilościach nie tylko nie jest szkodliwa, lecz wydatnie pomaga naszemu zdrowiu. Więcej ciekawostek o kawie znajdziesz na stronie: https://krakowskapalarniakawy.pl/

Kilka ciekawostek o kawie
5 (100%) 1 vote