Zdrowie

Jakie cechy powinny mieć idealne legginsy do biegania?

Posted: 20 lipca, 2020 o 6:09 am   /   by   /   comments (0)

Odpowiedni dobór elementów stroju biegacza przekłada się nie tylko na komfort trenowania, ale również na ograniczenie ryzyka kontuzji. Szczególnie ważne jest wybranie odpowiedniego obuwia. Jednak również takie elementy stroju jak getry czy spodenki mogą wpływać na komfort i bezpieczeństwo przy bardziej intensywnych treningach.

Długi i krótkie getry do biegania

Decydując się na Legginsy damskie do biegania można postawić zarówno na długie jak też krótsze wersje. Jeśli zamierza się biegać w parkach czy lasach lub również przy niższych temperaturach wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest w postawienie na długie modele. Szczególnie przy biegach wytrzymałościowych możliwość utrzymania mięśni w odpowiedniej temperaturze ma duży wpływ na ograniczenie ryzyka drobnych urazów mięśniowych czy nadciągnięć więzadeł, ścięgien.

Długie legginsy można podzielić również na wersje:

– bez ocieplenia

– z ociepleniem

– z cienkiego materiału

– ze specjalnymi membranami.

Kiedy sprawdzą się poszczególne wersje getrów i czy nie lepsza jest odzież sportowa?

W okresie późnej jesieni, a szczególnie zimą przy bieganiu niezbędne jest posiadanie getrów z ociepleniem. Jest to niemal niezbędne, gdy temperatura spada w okolice zera. Natomiast późną wiosną czy wczesną jesienią, gdy zaczyna robić się ciepło można postawić na legginsy bez ocieplenia. Getry z cienkiego materiału to rozwiązania dla osób, które ćwiczą na siłowni, ale sprawdzą się również podczas dni, gdy temperatura może się znacznie zmieniać. Gdy spodziewamy się ekstremalnych temperatur wówczas trzeba pomyśleć o wersjach legginsów z membranami, które nie przepuszczają wiatru oraz wody.

Kiedy stosować legginsy?

Na legginsy warto decydować się przede wszystkim, gdy temperatury zaczynają spadać. Wiele osób trenuje rano lub wieczorami, gdy temperatury bywają dużo niższe nawet w ciepłe dni wiosną czy jesienią. Natomiast getry do biegania idealnie sprawdzają się zimą, gdy korzystając z modeli z dodatkową ochroną przed wiatrem można ochronić organizm przed nadmierną utratą ciepła. Specjalna konstrukcja takich legginsów sprawia, że nawet w mroźne dni można komfortowo trenować bieganie.

Jakie cechy powinny mieć idealne legginsy do biegania?
5 (100%) 1 vote