Dom

Jaką kuchenkę wybrać do kuchni?

Jaką kuchenkę wybrać do kuchni
Posted: 3 stycznia, 2019 o 7:47 am   /   by   /   comments (0)

Gotowanie to niezwykle istotny element życia. Dla niektórych może być koniecznością, dla innych zaś ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. Aby gotować niezwykle ważna jest nie tylko przestrzeń do gotowania, ale również sprzęt. Spora ilość osób decyduje się na zakup kuchenki, która ma zarówno płytę kuchenną do gotowania, jak również piekarnik. Takie rozwiązanie jest praktyczne, jednakże zdecydowanie lepiej wyglądającym i wygodniejszym w utrzymaniu czystości rozwiązaniem, jest uniezależnienie tych dwóch sprzętów. Płyta kuchenna oraz piekarnik w osobnej formie, są łatwiejsze w aranżacji i wygodniejsze w użytkowaniu. Na jaką kuchenkę się zdecydować?

Kuchenka wolnostojąca

Tego typu kuchenka jest oczywiście funkcjonalna, jednakże istotną kwestią jest jej zasilanie. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest gaz, natomiast kuchenki mogą być zasilane zarówno gazem jak i prądem, bądź też obydwoma źródłami ciepła. Zdecydowaną zaleta kuchenki gazowej jest nie tylko stosunkowo niski koszt gazu, ale również koszt samego sprzętu kuchennego, rozwiązania na prąd są nieco droższe, jednakże bywają znacznie bezpieczniejsze. W przypadku zasilania piekarnika, to właśnie prąd jest bardziej efektywny, ponieważ ciepło rozchodzi się równomiernie co ułatwia jego kontrolowanie, a co za tym idzie, pieczenie.

Płyta kuchenna i piekarnik

Rozłączenie tych dwóch sprzętów pozawala na wygodniejsze użytkowanie. W takim przypadku piekarnik może być umieszczony wyżej, na wysokości rąk, dzięki czemu można uniknąć schylania się podczas wkładania bądź wyciągania z niego potraw. W przypadku podjęcia decyzji o rozłącznej opcji instalacji płyty i kuchenki,  warto rozważyć zakup płyty indukcyjnej. To nowatorskie rozwiązanie sprawia, że podczas gotowania palniki nie nagrzewają się tak jak w przypadku płyty elektrycznej. Przewodzą jedynie ciepło w połączeniu z odpowiednio przystosowanymi garnkami. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia utrzymanie czystości w kuchni ale również jest bezpiecznie i zmniejsza ryzyko poparzenia.

Jaką kuchenkę wybrać do kuchni?
Oceń ten post