Nieruchomości
Jak pomnożyć pieniądze bez obaw o stratę?

Każdy z nas marzy o tym, by nie musieć do końca życia pracować. Przeprowadzić się na piękną tropikalną wyspę i jedynie obserwować jak nasze pieniądze na koncie bankowym same się pomnażają. Niestety rzeczywistość, w jakiej żyjemy nie wygląda tak kolorowo i żeby zacząć zarabiać w ten sposób, musimy się tego zwyczajnie nauczyć.
Jak pomnożyć pieniądze?
Na to nie ma gotowego przepisu, poradnika “zrób to sam” lub “krok po kroku” jak zarobić swój pierwszy milion. Inwestowanie to nie jest ” zwykła praca” do której ktoś nam przekaże tajniki i jej nauczy. Inwestowanie na rynku finansowym możemy śmiało porównać do jazdy na rowerze – jeśli nie odważymy się spróbować sami, nie przewrócimy kilka razy, to się nie nauczymy. Tak samo jest z inwestowaniem, aby zacząć osiągać zyski musimy zaryzykować i niejednokrotnie stracić, by nauczyć się jak zarabiać.
W co inwestować na początku?
Na początku musimy sami określić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na inwestycję. Nie warto ulegać pokusie dużego zysku, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi inwestorami na rynku i brak nam wieloletniego oświadczenia. Zawsze musimy dysponować tak zwaną “poduszką finansową”, która zabezpieczy nas na bardziej nieprzewidziane okoliczności. Zatem, jeśli dysponujemy niewielkimi środkami możemy z powodzeniem spróbować swoich sił na giełdzie, kupując papiery wartościowe. Dobrą inwestycją są akcje – papiery wartościowe danej spółki. Jeśli osiągnie ona w danym roku zysk, to mamy również prawo do wypłaty dywidendy. Warto obserwować to, jak spółka radzi sobie na rynku, ponieważ ceny akcji się zmieniają, więc należy wybrać odpowiedni moment na ich sprzedaż by zyskać jak najwięcej.
Inwestycje w nieruchomości, czy warto od tego zaczynać?
Jeśli znamy rynek nieruchomości w swoim mieście i dysponujemy odpowiednio wysoka kwotą pieniędzy – ceny nieruchomości zaczynają się od kilkuset tysięcy złotych – to zdecydowanie tak. Inwestowanie w nieruchomości, ma jedną zasadniczą cechę, która zdecydowanie góruje nad giełdą papierów wartościowych – mniejsza zmienność cen. Nie musimy się martwić, jak w przypadku akcji czy obligacji, że ich cena długo utrzymuje się na niskim poziomie, a my przegapiliśmy ten najlepszy moment na ich sprzedaż i nie osiągniemy już żadnego zysku. Nieruchomości, choć obarczone się mniejszą płynnością, to są bardzo popularną formą inwestowania kapitału. W Polsce rynek nieruchomości gwałtownie się rozrasta, wiele młodych osób poszukuje dla siebie swoich czterech kątów przeszukując oferty deweloperów. Zatem, choć na osiągnięcie zysku musimy trochę dłużej poczekać, niż w przypadku inwestowania w papiery wartościowe, to na pewno jest on bardziej prawdopodobny.
Sprawdź również: Jak pomnażać pieniądzę – Social.Estate