Zdrowie

Gospodarka hormonalna i jej najważniejsze składniki

Posted: 3 lipca, 2021 o 10:10 am   /   by   /   comments (0)

Każdy człowiek w dzisiejszych czasach wie, że z hormonami nie ma żartów. Coraz częstsze badania zmuszają ludność do dbania o siebie i poziom hormonów. Pośród lekarzy panuje powszechna opinia, że jeżeli nie wiadomo co dolega pacjentowi to warto zwrócić się do endokrynologa. Jest w tym powiedzeniu jakaś logika. Hormony powiem nadzorują praktycznie każdy ważny szlak organizmu człowieka zapewniając utrzymanie homeostazy. Gdy tylko jakiś poziom hormonu jest zbyt wysoki lub zbyt niski to od razu ciało będzie odczuwało jakieś negatywne tego skutki. Jednym z najważniejszych hormonów, który znajduje się w organizmie mężczyzny jest testosteron. Kontroluje on szereg ważnych procesów dojrzewania i pobudzenia seksualnego mężczyzn, a także wpływa na wzrost i rozwój mięśni co jest bardzo przydatne u osób aktywnie ćwiczących na siłowni.

Zobacz również: https://wxnlabs.com/k/boostery-testosteronu/

Gdy dochodzi do zbyt niskiego stężenia tego steroidowego hormonu to pojawiają się przykre konsekwencje takie ewentualności. Jednak obecnie istnieją środki, które mogą unormować wartość testosteronu.

Boostery testosteronu

Ich zadaniem jest podwyższenie poziomu testosteronu. Zaliczane są do suplementów diety. Zażywany jest często przez kulturystów ze względu na swoje właściwości anaboliczne polegające na intensywnym wzroście oraz rozwoju włókien mięśniowych i rozwoju ich składowych jakimi są komórki mięśniowe. Już od dawien dawna preparaty te były wykorzystywane przez starożytną ludność. Nie każdy wie, ale popularne boostery testosteronu bogate są głównie w składniki pochodzenia roślinnego. Do najbardziej popularnych należą ashwaganda, żeń-szeń, miłorząb dwuklapowy czy kozieradka. Obecnie jednak dodawane są jeszcze inne substancje takie jak witamina B6, cynk, DAA (kwas d-asparaginowy). Wszystko to po to by unormować stężenie testosteronu.

Oprócz ułatwionego procesu budowania mięśni wysoki poziom testosteronu będzie pożądany przez kulturystów również dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej. Ta korelacja będzie niezwykle przydatna w popularnej ,,redukcji”. W niej dochodzi do zmniejszenia przyjmowania pokarmów (w tym głównie tłuszczowych). W wyniku takiego procesu poziom testosteronu drastycznie spada, dochodzi do utraty mięśni i kłopotów z zrzuceniem wagi. Booster testosteronu w takim wypadku będzie rekompensował ten proces pomagając w utrzymaniu równowagi.

Podsumowanie

Testosteron to motor napędowy męskiego ciała. Warto dbać aby jego stężenie utrzymywało się na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza, że boostery testosteronu nie posiadają jakiś poważnych skutków ubocznych, które mogłyby zrażać do ich stosowania.

Gospodarka hormonalna i jej najważniejsze składniki
Oceń ten post