Budownictwo

Do zabezpieczania wykopów budowlanych i nie tylko

folia lokalizacyjna
Posted: 7 stycznia, 2020 o 1:30 pm   /   by   /   comments (0)

Idealny wynalazek. Nie można wyjść z zachwytu widząc tak proste i eleganckie rozwiązanie. Dawniej podczas prac ziemnych, szczególnie w terenie mocno zurbanizowanym zdarzały się częste awarie istniejącej infrastruktury podziemnych sieci. Rozwiązała sprawę folia lokalizacyjna.

Podczas wykonywania prac ziemnych operator nie musi pracować jak saper, który nie może pomylić się ani jeden raz. Ponieważ pomyłka kosztuje życie. Pracujący nad wykopem operator nie ma takiej presji. Jego życie nie jest zagrożone w takim stopniu jak życie żołnierza wydobywającego miny z gruntu. Chociaż nie do końca. Uszkodzony czerpakiem koparki gazociąg może być niebezpieczny. Ulatniający się gaz może być niebezpieczny dla ludzi. A, iskra z nieuważnie zapalonego papierosa może spowodować wybuch.

Zobacz: Folia lokalizacyjna – PTS Rabka

Taśma lokalizacyjna używana do oznaczania tras rurociągów ma złożoną konstrukcję. Posiada wkładkę ze stali nierdzewnej. W rolce o szerokości dwadzieścia i długości stu i więcej metrów znajduje się dość kolorowej taśmy do oznaczenia wykonywanego wykopu.

Folia wykonana jest z tworzywa polietylenowego, które nie ulega rozkładowi. Warunki w glebie nie są w stanie pokonać zwartości plastiku. Dodatkowo polietylen jest odporny na działanie większości agresywnych chemikaliów.

Folie ostrzegawcze mają szerokie zastosowanie. Nie tylko podczas trasowania wykopów. Można je także stosować jako elementy ostrzegawcze w już wykonanych wykopach. Tworzy się z nich zasieki. Taśma rozpięta pomiędzy naturalnymi elementami krajobrazu jest widocznym elementem. Z daleka ostrzegają przed wkroczeniem na niebezpieczny teren. Nawet w nocy w warunkach słabego oświetlenia folia może zatrzymać samotnego piechura.

Podobne folie wykorzystuje policja do zabezpieczania miejsca prowadzenia działań dochodzeniowych.

Wytwarzana jest w wielu kolorach. Możliwe jest zastosowanie logotypów na powierzchni kolorowego plastiku.

Użyteczność prostego wynalazku jest bezsprzeczna.

Do zabezpieczania wykopów budowlanych i nie tylko
5 (100%) 1 vote