Zdrowie

Dieta niełączenia

Dieta niełączenia
Posted: 3 czerwca, 2018 o 9:13 pm   /   by   /   comments (0)

Odchudzanie to nie tylko proces, który powinien być szybki ale przede wszystkim skuteczny. Nikt, kto podejmuje się zmian żywieniowych w określonym celu, nie chce by utracone kilogramy wróciły. Diet, które oferują szybkie efekty, jest wiele, ale tych, na które warto postawić, skutkujące wynikami ale też dobrym samopoczuciem i brakiem nagłego efektu jojo, bardzo nie dużo. Jedną z takich diet, wartościowych i skutecznych, jest dieta niełączenia. To racjonalny sposób odżywiania i łączenia składników, by proces trawienny odbywał się szybko i bez obciążanie organizmu oraz odkładania sie tkanki tłuszczowej.

Zasady

Podstawową zasadą jest podział produktów ze względu na zawartość różnych składników i tak wyróżnić można produkty węglowodanowe, białkowe oraz produkty neutralne. Oczywiście, ajk w przypadku większości diet, jedzenie typu fast food, słodycze, białe pieczywo czy słodkie napoje, są zabronione, ale w przeciwieństwie do innych diet, można spożywać sery, owoce czy tłuszcze. Autor diety, doktor Hay, opiera swoja dietę o fakt, że węglowodany oraz białka  trawią inne enzymy. Poprzez łączenie tych dwóch elementów, trawienie jest znacznie dłuższe, dlatego zasadą diety, której należy się trzymać, to spożywanie białek i węglowodanów całkowicie oddzielnie. Wspomniana grupa produktów neutralnych to takie elementy pokarmu, które mogą być spożywane i z jednymi i z drugimi, i nie wpływa to na przebieg diety.

Podział produktów

Produkty białkowe to przede wszystkim mięsa poddane obróbce termicznej, owoce morza, ryby, soja, jajka oraz mleko. Produkty zaliczane do grupy węglowodanów to przede wszystkim pieczywo, owoce, makaron, ziemniaki, ryż, kasza czy rodzynki. Produktami neutralnymi, które można stosować w każdym posiłku to warzywa, kwaśne mleko, śmietana, kefir, kiełki, tłuszcze, grzyby czy czosnek. Nie zostało do końca potwierdzone, czy samo niełączenie może wpływać na utratę kilogramów, ale zaprzestanie dostarczania bogatych w cukier i kalorie składników, z całą pewnością ma również duży wpływ na spadek wagi.

Dieta niełączenia
5 (100%) 1 vote