Zdrowie

Codzienna pomoc w niepełnosprawności

Posted: 26 maja, 2020 o 8:00 am   /   by   /   comments (0)

Życie z niepełnosprawnością ruchową o różnym stopniu nasilenia może stanowić duży problem dla chorego. Jest to bowiem nie tylko znaczne ograniczenie jego samodzielności, ale również duże obniżenie samooceny i komfortu psychicznego. Jak pomóc choremu?

 

Aby można było samodzielnie skorzystać z łazienki

Wszelkie czynności toaletowe są w oczach wielu niepełnosprawnych jednym z najgorszych miejsc. Konieczność korzystania ze wsparcia członka rodziny lub wykwalifikowanego opiekuna w myciu się lub korzystaniu z toalety jest ogromnie krępujące – dlatego też warto stworzyć pomieszczenie, które umożliwi choremu samodzielność w tym zakresie.

Sklep z produktami dla niepełnosprawnych nieograniczeni.com to miejsce, gdzie można kupić wszelkie sprzęty, które pozwalają na duży zakres swobody w korzystaniu z łazienki. Wygodne i bezpieczne uchwyty sprawiają, że prysznic bez wsparcia osób trzecich jest możliwy. Jeśli zakupimy do tego wygodne siedzisko – chory może nawet samodzielnie wziąć kąpiel lub skorzystać z długiego, relaksującego prysznica. Tego typu sprzęty sprawdzają się zarówno w domu, jak i takich miejscach jak szpitale. Częstą praktyką na oddziałach szpitalnych, gdzie przyjmowane są kobiety rodzące, jest wykorzystanie takich właśnie krzeseł, które umożliwiają kobiecie korzystanie z prysznica w trakcie porodu.

 

Jak ułatwić korzystanie z łazienki?

Szeroki wybór rozmaitych uchwytów, krzeseł (w tym również foteli sanitarnych) oraz specjalne, czasowe baterie sanitarne umożliwiają przystosowanie łazienki do potrzeb chorego.

Wszelkie sprzęty wykonane są z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów, które nie niszczeją w kontakcie z wodą. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób chorych, które swój ciężar opierają na przykład na uchwytach – wyłącznie dobrej jakości sprzęty sprawią, że nie dojdzie do wypadku wynikającego z uszkodzenia sprzętu.

Szeroki wybór w sklepie z produktami dla niepełnosprawnych to nie tylko sprzęty łazienkowe, ale również rehabilitacyjne, łóżka przeciwodleżynowe i wiele innych.

Codzienna pomoc w niepełnosprawności
5 (100%) 1 vote