Nowe technologie

Aplikacja Google Earth

Aplikacja Google Earth
Posted: 21 września, 2018 o 1:44 pm   /   by   /   comments (0)

Marzysz by zobaczyć Wieżę Eiffla lub Nowy York? Zawsze chciałeś pojechać do Japonii ale wiesz, że w najbliższym czasie to nie możliwe? A może chętnie zobaczyłbyś jak wygląda mała miejscowość na Podlasiu ale wiesz, że nie ma sensu tam jechać? Dobrze się składa bo dzięki aplikacji Google Earth możesz zwiedzać bez wychodzenia z domu.

Zwiedzanie bez wychodzenia z domu

Ta popularna aplikacja bardzo często ułatwia poruszanie się po mieście w zestawieniu z mapami, przy pomocy których zawsze odnajdziemy cel swej podróży. Dzięki niej możemy przenieść się na ulice miast na całym świecie, a co za tym idzie, wirtualnie zwiedzać zarówno z poziomu komputera jak i na smartfonie czy tablecie. Jak w ogóle powstaje ta aplikacja? Nie są to przecież wizualizacje miast i ich architektury. Pracownicy firmy poruszają się po ulicach specjalnymi samochodami z umieszczonymi kamerami, które robią zdjęcia i uwieczniają realny obraz dzięki czemu użytkownicy mogą wirtualnie je zwiedzać.

Poznawanie świata w nowoczesnym wydaniu

Tego typu aplikacje mogą zachęcać do poznawania świata. Przemierzanie ulic, oglądanie lokalnej architektury czy przyrody daje obraz konkretnej części świata. Dołączone do miejsc fiszki, które informują o miastach,  państwach, ciekawych zabytkach czy kulturze, pomagają w zdobyciu kompleksowej wiedzy na temat miejsca, które wybraliśmy. Ponadto, nie musimy znać wszystkich stolic państw z każdego kraju. Nawet po wpisaniu w wyszukiwarce na przykład: Stolica Polski, wtedy automatycznie aplikacja informuje o tym, że stolicą jest Warszawa, a następnie można poznać więcej informacji na jej temat. Taka aplikacja wydaje się być również ciekawym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży, które przygotowują się na lekcje przyrody czy geografii. Technologie tak bardzo posunęły się na przód, że nie dziwi już to, że wiele osób korzysta z wirtualnego zwiedzania, co jest również dużo tańszą opcją. Niemniej jednak wyjazdy i obcowanie z ludźmi z konkretnych krajów może dać znacznie więcej satysfakcji i dostarczyć wielu niesamowitych lekcji życia.

Aplikacja Google Earth
5 (100%) 1 vote