Moda

Apaszka na różne sposoby

Apaszka na różne sposoby
Posted: 1 listopada, 2018 o 9:34 am   /   by   /   comments (0)

Apaszka to element garderoby, który ma kwadratowy format i jest nakładana jako akcent towarzyszący stylizacji. Apaszkę często składa się na pół, w trójkąt i zawiązuje na szyi. Jest to typowo damski dodatek, który można zakładać na różne sposoby, co ciekawe, nie tylko na szyję. W jaki inny sposób wykorzystać apaszkę, by była modnym dodatkiem do codziennego jak i bardziej eleganckiego stroju?

Opaska

Apaszkę czy chustę, po zwinięciu w zgrabny rulon lub złożeniu w długi pasek, można założyć na głowę w formie opaski. Możliwości jest wiele. Tak naprawdę najprostszym, w przypadku gdy chusta ma formę i wielkość bandany, zawiązanie dwóch przeciwległych końców na szczycie lub nieco na lewym lub prawym boku głowy. Założona w taki sposób chusta nada dziewczęcy wygląd stylizacji oraz jest często wykorzystywanym elementem charakterystycznym w stylistyce pin-up. Innym sposobem, w przypadku gdy apaszka jest dłuższa, warto nałożyć ją w taki sposób, by na czubku głowy utworzył się elegancko wyglądający splot. Jak to zrobić? Mianowicie przeciągnąć apaszkę po karku i po dwóch stronach głowy, złapać jej końce. Długość po jednej i po drugiej stronie powinny być takie same. Obydwa końce należy przybliżyć do siebie w kierunku szczytu głowy i tam zawinąć jeden koniec z drugim tak, aby ponownie po utworzeniu węzła, te same końce przeciągnąć do tyłu głowy. Następnie należy zawiązać je na wysokości karku. Efekt to ładnie i elegancko nałożona, szeroka opaska, która dobrze zbierze włosy i będzie zwieńczona subtelnym węzłem.

Turban

Innym sposobem nałożenia apaszki, który warto wykorzystać jest turban. Takie wiązanie apaszki będzie idealne szczególnie latem zamiast czapki czy kapelusza w słoneczny dzień na plaży. Takie nakrycie głowy świetnie ochroni przed słońcem, będzie wygodne i eleganckie. Turban może kojarzyć się z kulturą arabską, jednakże obecnie, nawet w krajach europejskich, kobiety sięgają po tego typu dodatek na głowę. Odpowiednio nałożona apaszka o ładnym wzorze i delikatnym, marszczeniu z przodu głowy, z powodzeniem zastąpi biżuterię w letniej stylizacji.

Apaszka na różne sposoby
5 (100%) 1 vote